plnlenfrdeitrues

Dzień Babci i Dzień Dziadka w M-GCK w Zalewie Wyróżniony

Dzień Babci i Dzień Dziadka w M-GCK w Zalewie

Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas, kiedy wnukowie i wnuczki w szczególny sposób okazują swoje uczucia do najstarszych w rodzie.
Wizerunek babci i dziadka zmienił się na przestrzeni lat. Nie są to już tylko osoby w podeszłym wieku, które siedzą w fotelu przy kominku, albo przed telewizorem. Coraz częściej dziadkowie to pełni wigoru ludzie, prowadzący bardzo aktywne życie. Wciąż jednak pozostają tymi osobami w rodzinie, z którymi chętnie spędza się czas.
Wszystko to można było zauważyć 21 stycznia 2019r. w Miejsko- Gminnym Centrum Kultury w Zalewie podczas spotkania zorganizowanego z okazji tego wyjątkowego święta.
Specjalnie dla dziadków swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi uczestnicy zajęć prowadzonych na co dzień w Centrum. Grupa teatralna „Koliber” wystąpiła w autorskiej inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Rzepka”, uczestnicy kółka tanecznego zaprezentowali swoje umiejętności taneczno – gimnastyczne, uczestniczki zajęć muzycznych zdolności wokalne. „Młode duchem” zalewskie „Jezioranki” umiliły spotkanie śpiewając znane i lubiane utwory.
Na zakończenie spotkania organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek przy kawie.
Dla wszystkich przybyłych Babć i Dziadków przygotowano także upominki- słoiczki wypełnione słodkościami.

 

1
0
0
s2smodern
powered by social2s
Powrót na górę